درباره كیسون

شرکت کیسون در مرداد ماه سال 1354، به عنوان یک شرکت سهامی خاص، در بخش خصوصی، تأسیس شد و فعالیت خود را با مأموریت «سازندگی در تراز جهانی با توسعه قابلیت‌های انسانی و سازمانی برای ارتقای زندگی انسان‌ها»، ادامه داده و همگام با تلاش در جهت اعتلاء نام ايران در عرصه‌های جهانی، ایجاد ارزش و خودباوری ملی را مدنظر قرار داده است.

امروز دامنه توانمندی‌‌های مدیریتی، فنی، مهندسی و اجرایی کیسون به عنوان سرمایه‌گذار، تامین‌کننده مالی، توسعه‌دهنده و پیمانکار عمومی (به‌وِيژه خدمات مدیریت پروژه، مهندسی، تدارك، ساخت، نصب، راه‌اندازی، بهره‌برداری و نگهداری) در تراز بین‌المللی، گستره وسیعی از جمله نفت، گاز و صنعت؛ مسکن و ساختمان؛ حمل‌ونقل ریلی؛ آب، فاضلاب و محیط زیست، سیویل و برق و نیروگاهی را در بر می‌گیرد.

در راستای تکمیل زنجیره ارزش و در جهت تحقق توسعه کمی و کیفی و نیز تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها، هلدینگ کیسون با تأسیس، مشارکت یا خرید سهام شرکت‌های توانمند در حوزه‌های مهندسی، پیمانکاری، تولیدی، بازرگانی، خدماتی و سرمایه‌گذاری، فعالیتش را گسترش داده است.

در نگاه مدیریت کیسون، عامل موفقيت شرکت‌ها، نوعی تعهد و عاطفه مشترک میان همکاران است. انرژی و بردارهای منفرد کارکنان، با تعریف آرمان والایی همچون خدمت و موثر بودن برای جامعه و كشور، ايجاد فضای شوق و انگيزه، همسو می‌‌‌‌شود. برآیند همسویی و هم‌افزایی بردارهای انسانی در سازمان، با ایجاد عاطفه مشترک سازمانی، بهره‌وری را افزایش داده و موجب معجزه می‌شود.

در کیسون، پرورش و تربيت عناصر کلیدی و راهبردی، متناسب با نیازهای آینده و به صورت انتخاب‌شده انجام می‌شود و اين گزینش، مبتنی بر ترکیبی از هوش، انگيزه، دانش و رفتار شخص است. کیسون همواره نگاهی ویژه به تلفیق تجربه و تخصص با جوان‌گرایی داشته است و در این راستا، به‌منظور ارتقاء سطح بهره‌وری، تقويت عاطفه و باور مشترك در سازمان، توسعه و نگهداشت نیروهای مستعد و فراهم کردن بستری برای انتقال تجربیات از طریق فرآیندهای جانشین‌پروری، مربی‌گری و منتورینگ، در کنار سایر راهکارهای شناخته شده و مرسوم، نهادی تحت عنوان «کانون کیسون» تشکیل داده است.

اين شركت، در انجام كار با کیفیت مناسب جهت صیانت و حراست از سرمایه‌های ملی، بهره‌برداری بهینه از منابع طبیعی و حفظ محیط‌زیست می‌كوشد و خوشنامی و اعتمادِ حاصل از پایبندی به تعهدات در مسیر خدمت را، بزرگ‌ترین سرمایه خود می‌داند.

عصاره تفكر مديريتی حاکم بر شرکت را می‌‌توان در اين نقل قول از بنیانگذار شرکت، بيان نمود:
«آدمی از راه‌های مختلف شاد می‌‌شود. آدمی از احساس بودنش، اثرگذاريش و مفيد بودنش نيرو می‌گيرد. نيرويی كه توان عبور از مشكلات را در او می‌سازد. احترام به انسان، كشف اين نيروست و اهميت دادن به آن. كيسون را همين نيرو ساخته، كه كشور را و جهان را نيز.»